Andělé letos nabídnou tradiční ceremoniál s netradičním moderátorem. Poctu vzdají Miro Žbirkovi

28. března 2022
Zpátky

Role moderátora Cen České hudební akademie – Anděl Coca-Cola 2021 se letos ujme
Martin „Mikýř“ Mikyska. Předávání se koná 27. dubna v pražském Veletržním paláci, v přímém přenosu ho odvysílá Česká televize. Živě vystoupí Ewa Farna, Mirai nebo David Koller.

Slavnostní ceremoniál jedenatřicátého ročníku Andělů bude patřit tradičně především nominovaným. Živě vystoupí Ewa Farna, jež získala díky albu Umami hned čtyři nominace. Zahrají také Mirai, kteří se mohou stát Skupinou roku, David Koller nominovaný za skladbu Pouta, rapper Smack nebo na Objev aspirující zpěvačka Annabelle a producent fiedlerski. Nebude chybět ani Kateřina Marie Tichá s kapelou Bandjeez, která po úmrtí Davida Stypky dokončila jeho třikrát nominované album Dýchej. Vystupující doplní Ben Cristovao, STEIN27 a další. Své pevné místo v programu má také speciální tribute vystoupení, letos bude věnováno Miro Žbirkovi.

„Jsme upřímně rádi, že můžeme v letošním roce nominovaným opět dopřát tradiční slavnostní ceremoniál a divákům atraktivní netradiční podívanou. A to jak díky živým vystoupením nominovaných interpretů, tak díky specifickému charismatu osobnosti, která nás letošním předáváním provede,“ prozrazuje producentka Cen Anděl Coca-Cola 2021 Lucka Hájková.

Role moderátora se totiž tentokrát ujme Martin Mikyska, známý především z internetového fenoménu Mikýřova úžasná pouť internetem. Bavič a influencer loni za svá videa, ve kterých si utahuje nejen z dění na sociálních sítích, získal ocenění Křišťálová lupa a časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30. I svoji účast v prestižních hudebních cenách pojímá svérázně a po svém. „Když mi bylo kolem sedmi let, tak jsme si s rodinou půjčili legendární snímek Anděl na horách na VHS. Instantně jsem se zamiloval do humoru a hereckých výkonů Jaroslava Marvana a Josefa Kemra a pouštěl si film stále dokola. O pár let později jsem zjistil, že tento snímek byl volným pokračováním filmu Dovolená s Andělem a já věděl, že ho musím vidět,“ vypráví Mikyska. „Trochu jsem se bál, že moje vysoká očekávání mi film zkazí, ale i tak jsem byl nadšený. No a několik týdnů zpátky jsem se dozvěděl, že existují i hudební Ceny Anděl. Když jsem dostal nabídku tyto ceny uvádět, tak jsem neváhal ani sekundu. Večerem bych chtěl provádět co nejseriózněji budu umět, abych vzdal hold této legendární dilogii filmů.“

Celkově letos akademici v Andělech rozhodovali o nejlepších nahrávkách vydaných v roce 2021 ve čtrnácti základních i žánrových kategoriích a novém laureátovi Síně slávy. Vyjma poslední zmíněné kategorie se hlasovalo novým, tříkolovým systémem. Do Síně slávy bude tradičně uvedena osobnost, která již v prvním kole nasbírala od akademiků nejvíce hlasů. Favority letošních Cen Anděl Coca-Cola 2021 je Ewa Farna, která získala čtyři nominace, a David Stypka s Bandjeez a Vladimír Mišík, kteří mají po třech nominacích.

I tentokrát ceny, o nichž rozhodují odborníci z České hudební akademie, doplní multižánrová cena popularity nazvaná Coca-Cola Cena fanoušků. Tu vyhlašuje titulární partner Andělů, společnost Coca-Cola, o vítězi rozhoduje veřejnost prostřednictvím online hlasování na webu Cen Anděl. V minulém roce nejvíce hlasů získal rapper Viktor Sheen, kterého společnost Coca-Cola podpořila částkou 100 000 korun. „Jsme velmi zvědaví, koho letos zvolí fanoušci za vítěze kategorie. Coca-Cola velmi ráda podporuje talenty a události spojené s hudbou. Výherce od nás získá opět odměnu v hodnotě 100 000 korun,“ říká Veronika Němcová, ředitelka Vnějších vztahů a komunikace společnosti Coca-Cola ČR/SR. Interpret, který se letos stane andělským Objevem, bude již tradičně obdarován Evropou 2, hlavním mediálním partnerem Andělů, a to kampaní v hodnotě půl milionu korun.

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie. Od roku 1995 se realizují pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny. Šestým rokem je jejich organizátorem společnost LUFF PRODUCTION. Jedenatřicátý ročník Cen Anděl Coca-Cola 2021 se uskuteční 27.4. 2022 v pražském Veletržním paláci, v přímém přenosu ho odvysílá ČT1 od 21:20.

Facebook: @hudebnicenyandel

Instagram: @ceny_andel

Coca-Cola Cena fanoušků: andelceny.cz/cenafanousku/