Ceny Anděl podpoří Coca-Cola

Už je znám termín i místo konání

Více informací

Novinky

Anděl na sociálních sítích
Devětadvacátý ročník prestižních cen České hudební akademie, které vyhlašuje ČNS IFPI, se bude konat 31. března 2020 v nové pražské hale @o2universum . Galavečer, na kterém se představí česká hudební špička, bude tentokrát přístupný i veřejnosti. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2. Lístky jsou již nyní k dostání v předprodejní síti @ticketmaster_cz .
Zobrazit na Instagramu
@officialkarelgott byl vůbec prvním členem andělské síně slávy. Byl do ní uveden už v roce 1991. Sošku od Jaroslava Róny za Nejprodávanější desku přišel naposledy přijmout před třemi lety. „Nikdy už se nestane, abych vyhrožoval, že skončím, to bych se rouhal,“ řekl tehdy na pódiu Lucerna Music Baru. Československá populární hudba přišla o legendu.
Zobrazit na Instagramu
Vítězové v kategoriích Objev a Rock @theatavists se svým hostem @vladimir518praha 🤟🏾 #CenyAndel2018 📷 @zbyneksurovec
Zobrazit na Instagramu
Moderátor večera - Tomáš Měcháček 🙏🏾🤟🏾 #CenyAndel
Zobrazit na Instagramu
@monkeybusinesscz a jejich medley na #CenyAndel2018
Zobrazit na Instagramu
Podívejte se s námi na chvíli do zákulisí 📽 #BehindTheScenes @zbyneksurovec 📸
Zobrazit na Instagramu
Tak co, kdo z vystupujících se Vám na letošním ročníku předávání líbil nejvíc?🤔 ⬇️
Zobrazit na Instagramu
Ještě, než sem začneme dávat spoustu krásných fotek ostatních, tak bychom Vám chtěli ukázat ty, díky kterým se letošní ročník Andělů vůbec stal. Možná jste je nikdy neviděli nebo jste o nich nevěděli, jsou to ale lidé, díky kterým byly @ceny_andel takové, jaké byly. 💜 @zbyneksurovec 📸
Zobrazit na Instagramu
Snad jen ... děkujeme Vám 💜 Vytvořili jste naprosto nezapomenutelnou atmosféru. 🙏🏽 @zbyneksurovec 📸
Zobrazit na Instagramu
A nakonec .... Michal Prokop 🙏🏽
Zobrazit na Instagramu
@barbora_polakova_ofiko
Zobrazit na Instagramu
Dorota Barová!
Zobrazit na Instagramu
@monkeybusinesscz
Zobrazit na Instagramu

Ceny Anděl

Ceny Anděl jsou hudebními cenami České hudební akademie, které se udílejí od roku 1991. Tradičně jsou nominováni a oceňováni interpreti v hlavních, osobnostních a žánrových kategoriích. V roce 2017 došlo ke sloučení tzv. žánrových a velkých cen do jediné události s kategoriemi Skladba roku, Album roku, Skupina roku, Sólová interpretka a Sólový interpret roku, Objev roku, Videoklip roku, Síň slávy a dále Alternativa a elektronika, Folk, Jazz, Klasika, Rap a Rock. O vítězích rozhoduje Česká hudební akademie a speciální žánrové akademie ČHA – poroty sestavená z odborníků zabývajících se současnou českou hudbou.

Česká hudební akademie je tvořena velkou akademií a odbornými sekcemi ČHA pro hlasování v jednotlivých žánrových kategoriích. Velká akademie hlasuje v kategoriích základních a osobnostních, a to jednobodovým systémem – výběrem vždy jen jednoho interpreta v rámci dané kategorie. Hlasování je dvoukolové, v prvním kole hlasování může každý akademik ohodnotit jedním bodem celkem tři vybrané kandidáty z každé kategorie (tedy potenciálně obsadit tři nominační pozice pro druhé kolo hlasování) a doplnit do jakékoli z kategorií interpreta či projekt, který by tam dle jeho názoru měl být zařazen. Ve druhém kole hlasování mají všichni akademici v každé kategorii k dispozici pouze jeden hlas, kterým vždy označí jedno pro ně vítězné jméno.

V žánrových kategoriích hlasují výhradně jednotlivé žánrové podsekce ČHA, již zmiňované žánrové akademie, sestavené z odborníků na dané hudební žánry. Z prvního kola hlasování vzejde vždy pět nominovaných, kteří následně postupují do druhého kola hlasování. V případě rovnosti bodů po prvním kole rozhoduje o nominacích předseda sekce.

Výsledky ročníků cen Anděl

Album roku
Lucie - Evolucie
Skladba roku
Lucie - Nejlepší, kterou znám
Skupina roku
Monkey Business - Bad Time for Gentlemen
Sólový interpret roku
Miro Žbirka - Double Album
Sólová interpretka roku
Barbora Poláková - Ze.Mě
Objev roku
The Atavists - Lo-Fi Life
Videoklip roku
Barbora Poláková - 2-8-5 (režie J. Machala, B. Poláková)
Síň slávy
Michal Prokop
Alternativa a elektronika
Floex & Tom Hodge - A Portrait of John Doe
Folk
ŽambošI - Louvre
Jazz
Dorota Barová - Iluzja
Klasika
Česká filharmonie - B. Martinů - What Men Live By, Symfonie č.1, H289
Rap
Ty Nikdy - Akta X
Rock
The Atavists - Lo-Fi Life
Album roku
J.A.R. - Eskalace dobra
Skladba roku
J.A.R. - Zhublas
Skupina roku
J.A.R. - Eskalace dobra
Sólový interpret roku
David Stypka - Neboj
Sólová interpretka roku
Debbi - Break
Objev roku
Mirai - Konnichiwa
Videoklip roku
Barbora Poláková - Po válce (režie J. Machala, J. Bártek)
Síň slávy
Vladimír Merta
Alternativa
Kalle - Saffron Hills
Elektronika
Fiordmoss - Kingdom Come
Folk
Beránci a vlci - Beránci a vlci
Jazz
Jaromír Honzák - Early Music
Album roku
Lenny - Hearts
Zpěvák roku
Thom Artway - Hedgehog
Zpěvačka roku
Lenny - Hearts
Skupina roku
Jelen - Vlčí srdce
Objev roku
Thom Artway - Hedgehog
Skladba roku
Lenny - Hell.o
Videoklip roku
Lenny - Hell.o (režie T. Kasal)
Síň slávy
Věra Špinarová
Nejprodávanější deska roku
Karel Gott - 40 Slavíků
Jazz & blues
David Dorůžka - Autumn Tales
Folk & country
Martina Trchová & Trio - Holobyt
Hard & heavy
Master’s Hammer - Formulae
Punk & hard core
Ucházím - Fragmenty vášní
Rock & pop
Lenny - Hearts
Ska & reggae
The Chancers - Trigger Warning
Alternativní hudba
Martin Evžen Kyšperský - Vlakem
Elektronická hudba
dné - These Semi Feelings, They Are Everything
Hip-hop
Pio Squad - Stromy v bouři
World music
Jiří Slavík - Mateřština
Album roku
David Koller - ČeskosLOVEnsko
Zpěvák roku
David Koller - ČeskosLOVEnsko
Zpěvačka roku
Klara. - Home
Skupina roku
Kryštof - Srdcebeat
Objev roku
Barbora Poláková - Barbora Poláková
Skladba roku
Barbora Poláková - Nafrněná
Videoklip roku
Aneta Langerová - Tragédie u nás na vsi (režie O. Špátová)
Síň slávy
Michal Pavlíček
Nejprodávanější deska roku
Kryštof - Srdcebeat
Jazz & blues
Concept Art Orchestra - Prague Six
Folk & country
Epydemye - Kotlina
Hard & heavy
Heaving Earth - Denouncing the Holy Throne
Punk & hard core
Dezinfekce - Interval jistot
Rock & pop
Support Lesbiens - K.I.D.
Ska & reggae
Urban Robot - Urban Robot
Alternativní hudba
Květy - Miláček slunce
Elektronická hudba
HRTL - Dataloss
Hip-hop
Smack - Sick
World music
Ponk - Postfolklor
Anděl pětadvacetiletí - zpěvák
Dan Bárta
Anděl pětadvacetiletí - zpěvačka
Lucie Bílá
Anděl pětadvacetiletí - skupina
Lucie
Album roku
Aneta Langerová - Na Radosti
Zpěvák roku
Michal Hrůza - Den
Zpěvačka roku
Aneta Langerová - Na Radosti
Skupina roku
Chinaski - Rockfield
Objev roku
Jelen - Světlo ve tmě
Skladba roku
Aneta Langerová - Tráva
Videoklip roku
Aneta Langerová - Tráva (režie O. Špátová)
Síň slávy
Hana Zagorová
Nejprodávanější deska roku
Tomáš Klus - Proměnamě
Jazz & blues
Jaromír Honzák - Uncertainty
Folk & country
Bratři Ebenové - Čas holin
Hard & heavy
Asmodeus - Past na Davida Kleinera
Punk & hard core
Hanba - Silou kovadliny
Ska & reggae
Cocoman & Solid Vibez - Zázraky
Alternativní hudba
Kalle - Songs from the Room
Elektronická hudba
Subject Lost - Expo Nova
Hip-hop
Smack - P's a Love
World music
BraAgas - Yallah!
Album roku
Bratři Orffové - Šero
Zpěvák roku
Dan Bárta - Maratonika
Zpěvačka roku
Lenka Dusilová - Live at Café v lese
Skupina roku
Bratři Orffové - Šero
Objev roku
Lenny
Skladba roku
Kryštof & Tomáš Klus - Cesta
Videoklip roku
Monkey Business - Up to Speed (režie Z. Suchý)
Síň slávy
Petr Hapka
Nejprodávanější deska roku
Michal Horáček - Český kalendář
Andel Legend Award
Karel Gott
Jazz & blues
Beata Hlavenková - Theodoros
Folk & country
Jiří Smrž - Kořeny
Hard & heavy
Insania - Zapal dům poraž strom...
Punk & hard core
Insania - Zapal dům poraž strom...
Ska & reggae
Ting - Man vs Wild
Alternativní scéna
Kittchen - Radio
Elektronická hudba
Vložte kočku - Seat
Hip-hop
Vladimir 518 - Idiot
World music
Jitka Šuranská - Nezachoď slunečko
Album roku
Kryštof - Inzerát
Zpěvák roku
Vojtěch Dyk - Live at la Fabrika
Zpěvačka roku
Aneta Langerová - Pár míst...
Skupina roku
Kryštof - Inzerát
Objev roku
Zrní - Soundtrack ke konci života
Skladba roku
Charlie Straight - Coco
Videoklip roku
Boris Carloff - Falling (režie J. a M. Živočtí)
Síň slávy
Pavel Bobek
Nejprodávanější deska roku
Jaromír Nohavic - Tak mě tu máš
Jazz & blues
Inner Spaces feat. David Dorůžka - Light Year
Folk & country
Karel Plíhal - Vzduchoprázdniny
Hard & heavy
Master's Hammer - Vracejte konve na místo
Hip-hop & R'n'b
Hugo Toxxx - Bauch Money Mixtape
Punk & hard core
Pipes and Pints - Found & Lost
Ska & reggae
MikkiM - Offbeat Rhapsody
Alternativní hudba
Please the Trees - A Forest Affair
Elektronická hudba
Boris Carloff - The Escapist
World music
Tomáš Kočko a Orchestr - Cestou na jih
Album roku
Tomáš Klus - Racek
Zpěvák roku
Tomáš Klus - Racek
Zpěvačka roku
Lenka Dusilová - Baromantika
Skupina roku
Mandrage - Moje krevní skupina
Objev roku
Goodfellas - Robbery Blues
Skladba roku
Václav Neckář & Umakart - Půlnoční
Videoklip roku
Václav Neckář & Umakart - Půlnoční (režie T. Luňák)
Síň slávy
Václav Neckář
Nejprodávanější deska roku
Tomáš Klus - Racek
Jazz & blues
Vertigo - Metamorphosis
Folk & country
Druhá tráva - Marcipán z Toleda
Hard & heavy
Heiden - Dolores
Ska & reggae
Coco Jammin Production - Sklizeň
Elektronická hudba
Floex - Zorya
Hip-hop
Prago Union - V barvách
Alternativní scéna
Floex - Zorya
World music
Zuzana Lapčíková kvintet - Rozchody, návraty
Album roku
Nightwork - Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa
Zpěvák roku
David Koller - Teď a tady
Zpěvačka roku
Lucie Bílá - Bílé Vánoce Lucie Bílé
Skupina roku
Nightwork - Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa
Objev roku
Republic of Two - Raising the Flag
Skladba roku
Debbi - Touch the Sun
Videoklip roku
Nightwork - Tepláky (režie M. D. Mirčev)
Síň slávy
Petr Muk
Nejprodávanější deska roku
Kabát - Banditi di Praga
Album dvacetiletí
Lucie (Černý kočky mokrý žáby)
Zpěvák dvacetiletí
Jarek Nohavica
Zpěvačka dvacetiletí
Lucie Bílá
Skupina dvacetiletí
Lucie (Černý kočky mokrý žáby)
Interpret dvacetiletí
Lucie
Jazz & blues
Najponk, Pivec, Hutchinson - It's About Time
Folk & country
Traband - Domasa
Hard & heavy
Malignant Tumour - Earthshaker
Hip-hop & R'n'b
Prago Union - Dezorient express
Ska & reggae
Pub Animals - Safar-I
Alternativní hudba
Dva - Hu
Elektronická hudba
Kubátko - Vzduchoplavec
World music
BezoBratři - Bezobav
Album roku
Charlie Straight - She's a Good Swimmer
Zpěvák roku
Tomáš Klus - Hlavní uzávěr splínu
Zpěvačka roku
Ewa Farna - Virtuální
Skupina roku
Monkey Business - Twighlight od Jesters
Objev roku
Charlie Straight - She's a Good Swimmer
Skladba roku
Aneta Langerová - V bezvětří
Nejprodávanější deska roku
Jarek Nohavica - V Lucerně
Videoklip roku
Charlie Straight - Platonic Johny (režie V. Haratek)
Síň slávy
Marie Rottrová
Jazz & blues
Jaromír Honzák Quintet - Little Things
Folk & country
Žamboši - Přituhuje
Hip-hop & R'n'b
BPM - Horizonty
Hard & heavy
Negative Face - Garden of Wishes
Ska & reggae
Green Smatroll - Rude Jazz
Alternativní hudba
Květy - Myjau
Elektronická hudba
Mythematica - Mythematica
World music
BraAgas - Tapas
Album roku
Michal Horáček - Ohrožený druh
Zpěvák roku
Dan Bárta - Animage
Zpěvačka roku
Lenka Dusilová - Eternal Seekers
Skupina roku
Kryštof - V Opeře
Objev roku
Toxique - Toxique
Skladba roku
Kryštof - Atentát
Videoklip roku
Bratři Ebenové - Folklóreček (režie J. Bártek)
Síň slávy
Katapult
DVD
Blue Effect - Live & Life
Zahraniční album
Coldplay - Viva La Vida
Jazz & blues
David Dorůžka - Silently Dawning
Folk & country
Bratři Ebenové - Chlebíčky
Hard & heavy
První Hoře - Lamento
Hip-hop & R'n'b
Vladimir 518 - Gorila vs. Architekt
Ska & reggae
Prague Ska Conspiracy - Life on Ropes
Alternativní scéna
OTK - Okolo
World music
Terne Čhave - More, Love!
Album roku - pop/dance
Monkey Business - Objects of Desire and Other Complications
Album roku - rock
Sunshine - Dreamer
Zpěvák roku
Matěj Ruppert
Zpěvačka roku
Aneta Langerová
Skupina roku
Chinaski
Objev roku
Markéta Irglová
Skladba roku
Tata Bojs - Pěšáci
Videoklip roku
Monkey Business - Kit Bike (režie P. Mrázek, M. Ruppert)
Síň slávy
Karel Černoch
Nejlepší obal
Monkey Business - Objects of Desire and Other Complications
Nejlepší zvuková nahrávka
Čechomor - Sváteční (Andrej Lažo)
DVD
Hapka, Horáček - Strážce plamene v obrazech
Událost
Rock for People
Cena prezidenta APH
Projekt Tříkrálová sbírka, Mons. Jan Graubner
Hudební osobnost
Aneta Langerová
Jazz & blues
Jaromír Honzák Quartet - A Question to All Your Answers
Folk & country
Traband - Přítel člověka
R'n'b & hip-hop
LA4 - Panoptikum
Ska & reggae
Sto zvířat - Rozptýlení pro pozůstalé
Hard & heavy
Insania - Rock'n'Freund
Alternativní scéna
Tara Fuki - Auris
Album roku - pop/dance
Kryštof - Rubikon
Album roku - rock
Wohnout - Polib si dědu
Zpěvák roku
Matěj Ruppert
Zpěvačka roku
Anna K
Skupina roku
Kryštof
Objev roku
Gipsy.cz
Skladba roku
Kryštof - Rubikon
Videoklip roku
Visací Zámek - Známka punku (režie J. Zajíček)
Síň slávy
Karel Svoboda
Nejlepší obal
Anna K - Večernice
Nejlepší zvuková nahrávka
Ecstasy of St. Theresa - Watching Black
DVD
Michal Horáček - Beatová síň slávy, koncert Sazka Arena 8.6.2006
Událost
Colours of Ostrava
Jazz & blues
Ondřej Pivec & Organic Quartet - Don't Get Ideas
Folk & country
Žamboši - To se to hraje
Ska & reggae
Švihadlo - Oči otevřený
Hip-hop & R'n'b
Pio Squad - Punk is Dead
Hard & heavy
Forgotten Silence - Kro Ni Ka
Alternativní scéna
Květy - Kocourek a horečka
World music
Tomáš Kočko a Orchestr - Popló
Web roku
Iva Frühlingová (www.ivaf.cz)
Album roku - pop/dance
Monkey Business - Kiss Me on My Ego
Album roku - rock
Lenka Dusilová - Mezi světy
Zpěvák roku
Petr Kolář
Zpěvačka roku
Lenka Dusilová
Skupina roku
Chinaski
Objev roku
Clou
Skladba roku
Clou - Island Sun
Videoklip roku
Anna K (Cukr, režie J. Kohák)
Síň slávy
Radim Hladík
Nejlepší obal
Iva Bittová - Elida
Nejlepší zvuková nahrávka
Monkey Business - Kiss Me on My Ego (R. Holý, P. Větrovec ml.)
Událost roku
Colours of Ostrava
Cena prezidenta APH za charitativní počin
Martina Kaderková a Aneta Langerová - Aneta pro Světlušku
DVD
Tata Bojs - Nanotour
Jazz & blues
Vertigo Quintet - Vertigo Quintet
Folk & country
Jiří Smrž - Poslední láska
Hard & heavy
Ador Dorath - Symbols
Hip-hop & R'n'b
Orion - Teritorium II
Alternativní scéna
Amemvoodoopöka - Dort jak brus
World music
Plocek & Šuranská - Písňobraní
Hudební web
Kryštof
Album roku - pop
Kryštof - Mikrokosmos
Album roku - rock
Tata Bojs - Nanoalbum
Zpěvák roku
Dan Bárta
Zpěvačka roku
Aneta Langerová
Skupina roku
Tata Bojs
Objev roku
Aneta Langerová
Skladba roku
Dan Bárta - On My Head
Videoklip roku
Tata Bojs - Virtuální duet (režie J. Kohák)
Síň slávy
Zuzana Navarová
Nejlepší obal
Anna K - Noc na zemi
Nejlepší zvuková nahrávka
Tata Bojs - Nanoalbum
Promotér
Interkoncerts
DVD
Monkey Business - Lazy Youth Old Beggars
Jazz & blues
David Dorůžka - Hidden Paths
Folk & country
Jablkoň - Hovada Boží / Animates Dei
Hard & heavy
Silent Stream of Godless Elegy - Relic Dances
Dance & hip-hop
Moimir Papalescu & The Nihilists - Analogue Voodoo
Alternativa
Petr Nikl a Lakomé Barky - Nebojím se smrtihlava
World music
Traband - Hyjé!
Album roku - pop
Monkey Business - Resistance Is Futile
Album roku - rock
Kabát - Dole v dole
Zpěvák roku
Dan Bárta
Zpěvačka roku
Radůza
Skupina roku
Kabát
Objev roku
Radůza
Skladba roku
Chinaski - 1970
Videoklip roku
J.A.R. - Jsem pohodlný (režie Z. Suchý)
Síň slávy
Jaromír Nohavice
Nejlepší obal
Jaromír Nohavic - Babylon (A. Najbrt)
Nejlepší zvuková nahrávka
Dan Bárta - Entropicture (P. Větrovec ml.)
Promotér
Interkoncerts - Robert Porkert
Jazz & blues
Jaromír Honzák
Folk & country
Radůza
Hard & heavy
Endless
Dance & hip-hop
Ecson Waldes
Alternativní scéna
OTK
World music
Gulo Čar
Album roku - pop
Support Lesbiens - Tune Da Radio
Album roku - dance
Ecstasy of St. Theresa - Slowthinking
Album roku - rock
Tata Bojs - Biorytmy
Album roku - jazz / blues
J. Spálený, ASPM - Má vina
Album roku - folk
Bratři Ebenové - Já na tom dělám
Zpěvák roku
Dan Bárta - Nervák
Zpěvačka roku
Kateřina Winterová - Slowthinking
Skupina roku
Support Lesbiens - Tune Da Radio
Objev roku
Black Milk - Modrej dým
Skladba roku
Kryštof - Obchodník s deštěm
Videoklip roku
Tata Bojs - Attention Aux Hommes (režie J. Kohák)
Síň slávy
Michal Tučný
Album roku
Čechomor - Proměny
Zpěvák roku
Dan Bárta
Zpěvačka roku
Helena Vondráčková
Skupina roku
Čechomor
Objev roku
Kryštof
Skladba roku
Čechomor - Proměny
Videoklip roku
Tata Bojs - Duševní (režie M. Krejčí)
Síň slávy
Helena Vondráčková
Jazz & blues
Night Bank
Folk
Zuzana Navarová - Koa
Country
Cop
Hard & heavy
Endless
Alternativní hudba
Tarafuki
Lidová a etnická hudba
Iva Bittová & Čikori
Trance & Dance
Floex
DJ mix
DJ Wich
Příslib roku
Tarafuki
Album roku
Dan Bárta - Illustratosphere
Zpěvák roku
Dan Bárta
Zpěvačka roku
Lenka Dusilová
Skupina roku
Monkey Business
Objev roku
Monkey Business
Skladba roku
Buty - Nad stádem koní
Videoklip roku
Dan Bárta - Předpokládám (režie J. Krejčíř)
Síň slávy
Milan Hlavsa
Jazz & blues
Roman Pokorný
Folk & country
Karel Plíhal
Hard & heavy
Silent Stream of Godless Energy
Taneční scéna, rap a hip-hop
Ohm Square
Etnická a alternativní hudba
Rale
Album roku
Buty - Kapradí
Zpěvák roku
Dan Bárta
Zpěvačka roku
Anna K
Skupina roku
Buty
Objev roku
-123min
Skladba roku
Anna K - Nebe
Síň slávy
Waldemar Matuška
Jazz
Jan Spálený
Folk & country
Robert Křesťan & Druhá tráva
Hard & heavy
Arakain
Taneční scéna a hip-hop
Ohm Square
Etnická a alternativní hudba
Unijazz
Cena hudebních publicistů
Rock for People
Album roku
Lucie - Větší než malé množství lásky
Zpěvák roku
Dan Bárta
Zpěvačka roku
Lucie Bílá
Skupina roku
Lucie
Objev roku
Sexy Dancers
Skladba roku
Lucie - Medvídek
Videoklip roku
Lucie - Medvídek (režie F. Renč)
Síň slávy
Marta Kubišová
Folk
Jaromír Nohavice
Country
Robert Křesťan
Pop & rock
Lucie
Taneční hudba
Sexy Dancers
Taneční scéna, rap a hip-hop
Ohm Square
Lidová a dechová hudba
Šlapeto
Tvorba pro děti
Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř - Hodina zpěvu
Producent
Ivan Král
Záznam hudby
Noc na Karlštejně
Album roku
Různí interpreti - Citová investice
Zpěvák roku
Daniel Hůlka
Zpěvačka roku
Lucie Bílá
Skupina roku
Buty
Objev roku
Daniel Hůlka
Skladba roku
Petr Hapka & Lucie Bílá - Dívám se dívám
Videoklip roku
Buty - Krtek (režie Z. Suchý)
Síň slávy
Petr Novák
Zvuková nahrávka
Dracula Komplet
Jazz
Jiří Stivín
Folk
Jaromír Nohavica
Country
Robert Křesťan
Střední proud
Lenka Filipová
Pop & rock
Buty
Taneční hudba
Liquid Harmony
Alternativní scéna
Iva Bittová
Lidová a dechová hudba
Šlapeto
Hard & heavy
Kabát
Album roku
Jarek Nohavica - Divné století
Zpěvák roku
Janek Ledecký
Zpěvačka roku
Iva Bittová
Skupina roku
Žlutý pes
Objev roku
Colorfactory
Skladba roku
Lucie Bílá - Jsi můj pán
Videoklip roku
Lucie Bílá - Ave Maria (režie F. A. Brabec)
Síň slávy
Jiří Suchý
Zvuková nahrávka
Dracula
Jazz
Ondřej Havelka
Folk
Bratři Ebenové
Country
Robert Křesťan
Střední proud
Ilona Csáková
Pop & rock
Buty
Taneční hudba
Chaozz
Alternativní scéna
Iva Bittová
Lidová a dechová hudba
Šlapeto
Album roku
Buty - Dřevo
Zpěvák roku
Kamil Střihavka
Zpěvačka roku
Lucie Bílá
Skupina roku
Buty
Objev roku
Alice Springs
Skladba roku
Buty - František
Videoklip roku
Ondřej Havelka - Děkuji, bylo to krásné
Síň slávy
Hana Hegerová
Producent
Ivan Král
Obal
Ivan Král - Nostalgia
Zvuková nahrávka
No Guitars!
Zvláštní cena
Muzikál Jesus Christ Superstar
Folk & country
Bratři Ebenové
Album roku
Lucie - Černý kočky mokrý žáby
Zpěvák roku
Dan Bárta
Zpěvačka roku
Lucie Bílá
Skupina roku
Lucie
Objev roku
Buty
Skladba roku
Lucie - Amerika
Videoklip roku
Lucie Bílá - Zahrada rajských potěšení (režie F. Renč)
Síň slávy
Karel Kryl
Producent
Ivan Král
Obal
Šum svistu - Rytmy z ráje
Zvuková nahrávka
Lucie - Černý kočky mokrá žáby (M. Cimfe)
Zvláštní cena
Muzikál Jesus Christ Superstar
Jazzová cena
Rudolf Dašek
Folk & country
Vlasta Redl
Album roku
Yo Yo Band - Karviná
Zpěvák roku
Ivan Hlas
Zpěvačka roku
Lucie Bílá
Skupina roku
Yo Yo Band
Objev roku
Ilona Csáková
Skladba roku
Yo Yo Band - Rybitví
Videoklip roku
Wanastowi Vjecy - Nahá (režie B. Dlouhá)
Síň slávy
Vladimír Mišík
Producent
Ondřej Soukup
Obal
Hieronymus Bosch - A. Malý, T. Ryvolová
Zvuková nahrávka
David Koller - D. Koller, M. Cimfe
Zvláštní cena
Ivan Hlas - hudba k filmu Šakalí léta
Jazzová cena
Karel Růžička - Going Home
Folk & country
Jan a František Nedvědovi - František
Album roku
Lucie Bílá - Misariel
Zpěvák roku
Petr Muk
Zpěvačka roku
Lucie Bílá
Skupina roku
Shalom
Objev roku
Burma Jones
Skladba roku
Lucie Bílá - Láska je láska
Videoklip roku
Lucie Bílá - Láska je láska (režie F. Renč)
Síň slávy
Petr Janda - Olympic
Producent
Ondřej Soukup
Obal
Wanastowi Vjecy - Lži, sex a prachy
Zvláštní cena
Les Miserables
Jazzová cena
Jiří George Mráz - Catching Up
Folk & country
Robert Křesťan - Revival
Album roku
Lucie - In the Sky
Zpěvák roku
Pavol Habera
Zpěvačka roku
Bára Basiková
Skupina roku
Lucie
Objev roku
ZOO
Skladba roku
Lucie - Černí andělé
Síň slávy
Karel Gott
Producent
Július Kinček

Zapojte se

Pokud víte o interpretech, kteří by v orientačních seznamech předkládaných České hudební akademii za rok 2019 neměli chybět, zašlete prosím nahrávky společně se specifikacemi kategorií buď v elektronické podobě na cha@ifpicr.cz, případně ve fyzické podobě na adresu:

ČNS IFPI, Česká hudební akademie, Slavíkova 15, 120 00 Praha 2

Oceňováni mohou být sólové interpretky / sóloví interpreti, kteří jsou občany České republiky nebo mají na území ČR trvalý pobyt. U hudebních skupin musí tuto podmínku splňovat nejméně polovina členů. Další podmínkou je vydání nového alba* ve sledovaném období, videoklip musí být ve sledovaném období poprvé uveřejněn ve vysílání některé z českých televizních stanic nebo prostřednictvím YouTube, internetových portálů či jinou formou sdílení. Umělec může být nominován ve více kategoriích. Pravidla nominace podléhají aktuálnímu Statutu Cen Anděl.

* Novým albem se rozumí záznam na jakémkoliv zvukovém nosiči (nebo v jakémkoliv digitálním formátu) sestaveném z nových, poprvé jakkoliv uveřejněných nahrávek, do té doby na zvukových nosičích nevydaných nebo žádným způsobem nezveřejněných. Poprvé jakkoliv uveřejněné nahrávky musí tvořit nejméně 75 % z celkové stopáže alba. V případě různých verzí alba pro různé nosiče je rozhodující první vydání alba na CD.